Οι μαθητές/τριες του Β3 επισκέφτηκαν στις 7 Φεβρουαρίου 2024 το ΕΕΕΕΚ Αγίου Αθανασίου. Σκοπός της επίσκεψης μας ήταν η ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών και η καλλιέργεια ενσυναίσθησης και αποδοχής απέναντι σε παιδιά με διαφορετικότητα και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες. Σε κλίμα ιδιαίτερα ευχάριστο, το εκπαιδευτικό προσωπικό μας ενημέρωσε για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου και οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν με τα παιδιά μέσα από βιωματικές δράσεις και να ξεναγηθούν στους χώρους των εργαστηρίων του ΕΕΕΚ.

Η επίσκεψη διοργανώθηκε από τον κ. Κωνσταντίνο Θεοχαρίδη σε συνεργασία με την κα. Βηθλεέμ Πενλόγλου και τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγήτριες κα Αλεξάνδρα Κολοκύθα, κα Ευθυμία Μανοπούλου, κα Ελένη Πουρνάρα και η κα Βηθλεέμ Πενλόγλου