Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, στο πλαίσιο της συνεργασίας σχολείου – οικογένειας σας προσκαλούμε σε επιμορφωτική συνάντηση-ανοικτή εκδήλωση η οποία συνδιοργανώνεται από το σχολείο μας(1ο ΓΕΛ Συκεών) σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο Συκεών και τους συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων μας αντίστοιχα, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης ΠΥΞΙΔΑ, με σκοπό την ενημέρωση-ευαισθητοποίηση εκπαιδευτικών και γονέων για θέματα που θα διευκολύνουν τις διαδικασίες ανάπτυξης των εφήβων και θα συνεισφέρουν στην επίτευξη των αναπτυξιακών στόχων της εφηβείας.

Η επιμορφωτική συνάντηση η οποία διοργανώνεται για εκπαιδευτικούς και γονείς θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου ΓΕΛ Συκεών (Δ/ΝΣΗ: Μποσνάκη 9, Συκιές) τη Δευτέρα 1 Απριλίου 2024 και ώρες 17:30 -19:30 με θέμα:

«Ζητήματα επικοινωνίας μεταξύ εφήβων και σημαντικών ενηλίκων»

και εισηγήτρια την κ. Χρυσάνθη Κολύβα, κλινική – κοινωνική ψυχολόγο.